fbpx

Instalacja fotowoltaiczna
– działanie

1

Sposób funkcjonowania instalacji PV jest stosunkowo prosty. Panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną dzięki zjawisku zwanemu efektem fotowoltaicznym. Energia elektryczna zostaje zmieniona w prąd stały, a ma to miejsce w ogniwach fotowoltaicznych, z których zbudowane są panele słoneczne. Aby możliwe było korzystanie z takiego prądu wytworzonego przez instalację fotowoltaiczną, potrzebny jest tzw. inwerter solarny, zwany też falownikiem. Urządzenie to zamienia prąd stały w prąd o napięciu zmiennym odpowiadający parametrom elektrycznym publicznej sieci energetycznej. Powstały tą metodą prąd jest zużywany w pierwszej kolejności przez instalację elektryczną w budynku. W przypadku wystapienia niedoborów prądu uzupełniane są one z sieci publicznej, a nadwyżki z kolei są odsprzedawane do zakładu energetycznego.

Instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna – dzięki niej oszczędzamy zasoby konwencjonalne i nie zanieczyszczamy środowiska. Do tego możemy cieszyć się dużo mniejszymi rachunkami za prąd.

Czy wiesz że…

Panele fotowoltaiczne
generują energię w pochmurne dni…

Czy wiesz że…

Używamy nowoczesnej technologi
dla najlepszych wyników.

Nowoczesna technologia

2

Stosowane przez nas produkty to urządzenia zaawansowane technologicznie, które pochodzą wyłącznie od doświadczonych i dokładnie sprawdzonych europejskich producentów. Dostarczamy najnowocześniejsze i wysokowydajne instalacje fotowoltaiczne do budynków mieszkalnych i obiektów komercyjnych, opierając się na doświadczeniach i rozwiązaniach światowych potentatów produkujących moduły solarne. Jesteśmy w stanie zamontować wszystkie rodzaje rozwiązań, które  są obecnie dostępne na rynku.

Instalacje fotowoltaiczne wykonujemy w zależności od potrzeb zarówno na dachach, jak i na gruncie. Dysponujemy szerokim wyborem paneli monokrystalicznych i polikrystalicznych największych producentów.

25 lat gwarancji

3

Jedną z zalet paneli fotowoltaicznych jest ich niska awaryjność. Wynika to przede wszystkim z faktu, że elektrownia słoneczna pozbawiona jest ruchomych części, które to są najczęściej przyczyną wszelkich usterek. Jednak gwarancja to jedna z kluczowych kwestii analizowanych skrupulatnie przed zakupem systemu, gdyż daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu na wiele lat. Oferta naszej firmy to aż 25 lat gwarancji na wydajność paneli fotowoltaicznych, aby dać naszym Klientom pewność, że ich instalacja będzie skutecznie i bezawaryjnie produkować energię ze słońca. W tym okresie gwarantujemy szybki i profesjonalny serwis oraz stałe wsparcie naszych ekspertów.

Czy wiesz że…

Brudne panele produkują nawet do
8% mniej energi

Czy wiesz że…

Trwają prace nad  kolorowymi panelami fotowoltaicznymi

Montaż w cenie

4

Na końcową cenę instalacji fotowoltaicznej składają się wszystkie elementy wymagane do jej poprawnego działania, m.in.: panele fotowoltaiczne, systemy mocujące, inwerter, wyłącznik DC i AC, kabel oraz konektory MC4. Jeśli zdecydujesz się na zakup instalacji w naszej firmie, to jej montaż otrzymujesz gratis.

Kontakt

Kontakt

Biuro obsługi klienta:
ul.Spokojna 6
33-100 Tarnów

kontakt@e-mf.pl

+48 796 947 803

Wyślij wiadomość