fbpx
Najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy

Dla firmy

Dla firmy

Opłaty za energię elektryczną to jedne z podstawowych wydatków eksploatacyjnych ponoszonych przez firmy. Podwyżki cen energii sprawiają, że rosną koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Coraz większa liczba polskich przedsiębiorstw inwestuje zatem w odnawialne źródła energii. Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań jest technologia PV umożliwiająca wytwarzanie energii dużo taniej niż w elektrowniach tradycyjnych.

 

Zgodnie z przyjętą w lipcu 2019 roku nowelizacją Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii przedsiębiorcy mogą wytwarzać energię na własne potrzeby, a jej nadwyżki rozliczać w ramach korzystnego systemu opustów (do 10 kWp – 80% i między 10-50 kWp – 70%).

Co Twoja firma zyska dzięki instalacji fotowoltaicznej?

  1. Oszczędności i uniezależnienie od podwyżek cen prądu na rynku.
  2. Niezależność energetyczną – zabezpieczenie przed skutkami ewentualnych ograniczeń w dostawach energii, które zdarzają się w czasie największych upałów, gdy sieci energetyczne bywają mocno obciążone.
  3. Budowanie wizerunku odpowiedzialnego społecznie, proekologicznego biznesu. Fotowoltaika produkuje tzw. zieloną energię, a tym samym przyczynia się do obniżenia poziomu emisji CO2. Stosowanie nowoczesnych technologii buduje wizerunek prestiżowego oraz otwartego na innowacje przedsiębiorstwa.
  4. Mniejszy podatek do zapłacenia – od dokonanej inwestycji można odliczyć pełną kwotę VAT (23%). Jest ona kosztem prowadzenia działalności, a to pozwala na obniżenie wysokości podatku dochodowego.
  5. Podniesienie wartości biznesu – gdy będziesz chciał w przyszłości sprzedać firmę, z założoną instalacją fotowoltaiczną będzie ona dużo więcej warta.

Formy finansowania paneli fotowoltaicznych dla firm

Właściciele firm mogą skorzystać z bardzo atrakcyjnych form finansowania:

  1. Dotacje rządowe i samorządowe dla przedsiębiorstw – dofinansowanie w postaci pożyczki do 85% kosztów kwalifikowanych w ramach programów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacje bezzwrotne, pożyczki oraz dofinansowania do kredytów oferują też Regionalne Programy Operacyjne.
  2. Kredyt – we współpracy z bankami oferujemy dedykowane, atrakcyjne formy kredytowania na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych.
  3. Leasing – umowa leasingowa oferuje zazwyczaj korzystniejsze warunki od kredytu bankowego. Ratę leasingu zaliczamy do kosztów uzyskania przychodu, a to pozwala zmniejszyć podstawę opodatkowania firmy. Decyzja o przyznaniu leasingu jest dość szybka, a miesięczne oszczędności z tytułu produkcji energii na potrzeby przedsiębiorstwa częściowo pokryją raty leasingu.
Masz pytania?

Masz pytania?

Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 796 947 803

Napisz do nas, korzystając z formularza kontaktowego, a nasz przedstawiciel odezwie się do Ciebie w ciągu 24 godzin i przedstawi optymalne rozwiązanie dla Twego domu. Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie, a udzielimy Ci wszelkich informacji oraz przygotujemy bezpłatną i całkowicie niezobowiązującą wycenę.

Kontakt

Kontakt

Biuro obsługi klienta:
ul.Spokojna 6
33-100 Tarnów

kontakt@e-mf.pl

+48 796 947 803

Wyślij wiadomość