fbpx
Najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu

Dla domu

Dla domu

Wykorzystaj pokłady energii drzemiącej w promieniowaniu słonecznym na potrzeby swojego  gospodarstwa domowego. Produkuj energię elektryczną dla siebie i swoich bliskich dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na dachu bądź też działce Twego domu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przygotowaną specjalnie dla budynków mieszkalnych.

Dlaczego inwestycja w instalację fotowoltaiczną dla domu się opłaca?

Każdy kolejny rok przynosi podwyżki cen energii elektrycznej i nie zanosi się póki co na to, aby ta sytuacja miała się zmienić w perspektywie najbliższych lat. Co więcej, według wielu prognoz przyrosty cen mają być coraz większe. Fotowoltaika to krok w stronę energetycznej niezależności. Możesz zmniejszyć swoje rachunki za prąd nawet o około 90%, a tym samym zaoszczędzisz do kilku tysięcy złotych rocznie.

Możesz wygodnie korzystać ze swojej energii przez cały rok!

1 lipca 2016 roku została przyjęta nowelizacja ustawy o OZE, która wprowadziła nowe zasady wytwarzania energii elektrycznej przez osoby fizyczne. Wprowadzony został tzw. system opustów umożliwiający wykorzystanie całej wyprodukowanej energii do zaspokojenia własnych potrzeb. Jak to wygląda w praktyce? Wyprodukowaną energię możesz odebrać w ciągu roku od daty wprowadzenia jej do sieci, a zatem nadwyżki energii wytworzonej w okresie o największym natężeniu słońca zostaną zużyte w okresie o najmniejszym stopniu nasłonecznienia.

Formy dofinansowania na fotowoltaikę do domu

Nasza kompleksowa usługa obejmuje także pomoc w uzyskaniu dotacji i kredytów. Dzięki rozmaitym opcjom dofinansowania inwestycja w fotowoltaikę nie nadwyręży domowego budżetu i stanie się bardziej przystępna.
Poniżej lista programów, które umożliwiają uzyskanie dopłat do domowej instalacji fotowoltaicznej:

 

  1. Program “Mój Prąd” – właściciel każdego nowego systemu fotowoltaicznego może uzyskać bezzwrotną dotację w wysokości 5 tysięcy złotych. Więcej informacji na stronie: https://mojprad.gov.pl/.
  2. Program Prosument 2 – wdrożony przez Bank Ochrony Środowiska na podstawie umowy z NFOŚiGW. W ramach tego programu można ubiegać się o dofinansowanie zakupu i montażu nowych instalacji i mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii do produkcji energii elektrycznej lub ciepła dla potrzeb budynków mieszkalnych. Beneficjenci otrzymują 15% lub 30% dofinansowania. Więcej o programie na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
  3. Dofinansowanie w poszczególnych województwach – wdrażają one własne programy, które oferują kredyty preferencyjne lub pozyskanie dotacji na odnawialne źródła energii. Szczegółowych informacji o możliwościach dofinansowania instalacji fotowoltaicznych możesz poszukać w urzędach marszałkowskich i wojewódzkich oddziałach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
  4. Korzystne kredyty – niektóre banki posiadają w swojej ofercie kredyty z korzystnym oprocentowaniem przeznaczone dla osób fizycznych, które potrzebują funduszy za zakup i montaż paneli fotowoltaicznych.
  5. Dotacja z mocy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – chodzi tu dokładnie o możliwość odliczenia kwoty inwestycji w wysokości maksymalnie 53 tysięcy złotych od podstawy podatku dochodowego.
Masz pytania?

Masz pytania?

Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 796 947 803

Napisz do nas, korzystając z formularza kontaktowego, a nasz przedstawiciel odezwie się do Ciebie w ciągu 24 godzin i przedstawi optymalne rozwiązanie dla Twego domu. Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie, a udzielimy Ci wszelkich informacji oraz przygotujemy bezpłatną i całkowicie niezobowiązującą wycenę.

Kontakt

Kontakt

Biuro obsługi klienta:
ul.Spokojna 6
33-100 Tarnów

kontakt@e-mf.pl

+48 796 947 803

Wyślij wiadomość